Дневен хороскоп 28.12.2019: Погледнете што велат ѕвездите за вас!

Овен

Денешниот ден е клучен за вашата иднина. Потрудете се да испланирате добро што сакате.

Денеска ќе одлучите дека е време да и дадете шанса на една личност која постојано ви обрнува внимание. Ќе имате многу самодоверба.

Здравјето е добро.

Бик

Ако чувствувате дека некои ситуации не се разрешени, време е да им се посветите. Денеска е одличен ден за тоа.

Вашите високи очекувања повторно ви донесоа разочарување. Пробајте подобро да ги проценувате луѓето.

Можни се проблеми со штитната жлезда.

Близнаци

Ситуацијата на работа ви се комплицира полека, но нејзиното разрешување не зависи од вас.

Со саканата личност градите убава романтична врска која секој ден ви носи нешто ново. Денеска е посебно убав ден.

Прочитајте и...  И на плажа е можно да го сокриете вишокот килограми: Трик со бикинито кој веќе го користат и светските ѕвезди (ФОТО)

Можна е вртоглавица.

Рак

Посветени сте на решавање на старите проблеми, бидејќи сакате да се насочите кон нешто ново.

Денеска ве очекува интересен разговор со личност со која лесно можете да ги измешате пријателството и љубовта.

Ве мачи несоница.

Лав

Работната состојба ви е нејасна и самите не сте сигурни во врска со многу работи. Посветете се на решавање на своите дилеми.

Не покажувате интерес за личноста која упорно се труди да ве  придобие.

Ве мачат хронични проблеми.

Девица

Се што ќе направите денеска ќе има долгорочни последици на вашата работа. Дајте се од себе за да не се каете.

Не ги исполнувате очекувањата на саканата личност.

Би ви годела масажа.

Прочитајте и...  Месечен хороскоп: Флерт, страст, нова љубов... Што ви носи јули?

Вага

Ќе дојде до промени во колективот, со што и вашата позиција би можела да биде загрозена. Се двоумите околу тоа како да се поставите.

Не сте свесни колку вашите постапки влијаат на саканата личност и нејзините постапки кон вас.

Проблеми со кичмата.

Шкорпија

Денешниот ден е одличен за нови проекти и соработки.

Размислувате постојано за нова авантура. Не сакате стабилност во овој момент.

Здравјето е добро.

Стрелец

Пред вас е позитивен ден бес стрес и препреки. Ситуацијата е прилично стабилна.

Јасно ви е дека сегашната врска не води никаде. Се трудите да ја прекинете.

Избегнувајте ги пороците.

Јарец

Денеска е поволен ден за промена на работата. Бидете позитивни.

Ве очекува почеток на врска со личност родена во знакот Бик со која многу си одговарате.

Прочитајте и...  Хороскоп за 2 јуни: Многу нови идеи и можности за напредок

Добро се чувствувате.

Водолија

Пред вас е ден со многу обврски и многу стрес.

Ќе дојде до интересно познанство со личност која е поврзана со вас преку работата.

Не се чувствувате добро.

Риби

Денеска ќе имате среќа што и да направите. Посветете се максимално на работата.

Имате среќа во љубовта. Личноста која ви се допаѓа почнува да покажува интерес.

Ви годи физичка активност.

Прочитај повеќе

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат