17.8 C
Скопје

ДКСК ќе расправа за Извештајот за својата работа за 2020 година

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 47-та седница.

Според најавениот дневен ред, членовите на Комисијата ќе дискутираат за усвојување на Извештајот за работа на ДКСК за 2020 година, како и за постапувањепо по конкретни предмети.

Со цел почитување на здравствените протоколи седницава ќе се одвива онлајн.

Поврзани вести

Денес се празнува Ден на Светиот Дух – понеделникот по педесетница

Ирена Трајкова

Шведскиот премиер соочен со гласање за недоверба

Слободен печат

Папата повика на воспоставување хуманитарни коридори во Мјанмар

Слободен печат

ФОТО | Црн Дрим во Струга стана син

Слободен печат

Две лица загинаа во соoбраќајка на патот Штип-Крупиште

Слободен печат

Трагедија на Паличко Езеро: Се удавил маж, телото сѐ уште не е пронајдено

Слободен печат

Остави Коментар