Дивата во проблеми: По откажувањето на венчавката, сега мора на суд! (ФОТО)

Проблемите околу венчавката која е одложена поради пандемијата од коронавирусот, се чини дека не е единствено што ја загрижува латиноамериканската пејачка и актерка, Џенифер Лопез.

Оваа преубава жена имено се најде во проблеми „до грло“ и тоа поради фотографија која ја објави на својот профил на Инстаграм – пишува „Page Sex“.

 

View this post on Instagram

 

#Harlee

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on


Имено, њујоршкиот фотограф Стив Стандс, кој е автор на спорната фотографија, тврди дека Џенифер и нејзината компанија „ Nuyorican Production“, објавиле фотка за која ги немаат авторските права и дека тој не добил ниту еден долар.

Поради тоа, фотографот ја тужи пејачката и поради фотката бара 150.000 долари, а исто така, таа ќе мора да ги подмири и трошоците околу судењето, пишуваат медиумите.

 

View this post on Instagram

 

💚

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Џеј Ло барем досега се нема огласено за спорниот инцидент, а фотографијата исто така не е избришана од нејзиниот профил на Инстаграм.

Прочитајте и...  Јапонската актерка од хорор филмот „Ring“ пронајдена мртва во домот

Прочитај повеќе

Истражувања на Антарктикот покажуваат: Изолацијата го менува вашиот мозок

Слободен Печат

Хороскоп за 28 септември – Играјте со отворени карти, среќата двојно ќе ви се насмевне!

Слободен печат

Виц на денот: Грешка

Слободен печат

На фустанот и се оцртаа сите коски од телото – Кендал Џенер со загрижувачки изглед, сите се прашуваат дали е болна (ФОТО)

Слободен печат

Здрави и корисни – Грицкајте семки доколку не можете да спиете

Слободен печат

Секси хороскоп: Овенот не знае за предиграта, Бикот е секогаш подготвен за секс

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Јапонската актерка од хорор филмот „Ring“ пронајдена мртва во домот

Слободен печат

Верувал дека душите на мртви Индијанци влегле во него, бил голем заводник, требал да стане филмаџија, но судбина му била музичката сцена!

Слободен печат

Деми Мур се уште влече трауми од „валканите нешта“ на кои ја принудувал поранешниот сопруг Ештон Кучер

Слободен печат

Неуништливата Меги, била прва фотографка на воените фронтови, прва фотографка на „Лајф“ и прв фотограф во светот примен во Советскиот Сојуз

Слободен печат

Здрави и убави – Четири состојки што го отстрануваат целулитот

Слободен печат

Холивудскиот заводник сака само една жена 19 години: Кога таа ќе ме погледне ми се затресуваат колената

Слободен печат