Дивац го слави Божиќ со пушка во рака (ВИДЕО)

Легендарниот српски кошаркар и генерален менаџер на Сакраменто кингс, Владе Дивац, и годинава православниот Божиќ го прослави со пукање од огнено оружје. Дивац и семејстото секоја година православниот Божиќ го прославуваат во градот Џексон во Калифорнија бидејќи во него се наоѓа првата православна црква во САД.

Генералниот менаџер на „кралевите“исто како и лани, така и оваа година пукаше од пушка, а покрај него пукаа и неговиот син Лука и сопругата Ана.

 

 

Прочитајте и...  Трамп „лудуваше“ на Твитер па му стигна одговор: Кловну, замолчи и направи нешто

Прочитај повеќе

Фернандеш го прави тоа што му беше задача на Погба

Слободен печат

Кејн му се закани на Тотенхем: Тука се е погрешно, верувајте дека ќе си заминам

Слободен печат

НАЈГОЛЕМО ГЕРМАНСКО ДЕРБИ: Омразата е толку голема што претседателот на Шалке со лавови ги плашел фудбалерите на Дортмунд (ФОТО)

Слободен печат

Новиот Кака на мета на Реал Мадрид (ВИДЕО)

Слободен печат

НБА ѕвездите во карантин, учат да готват, да шијат…

Слободен печат

Атлетико Мадрид завиен во црно, вчера почина талентиран фудбалер, а денеска клупска легенда

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Клоп нуди брдо пари за Дембеле

Слободен печат

Реал го олади Јунајтед, бара половина милијарда за откритието на сезоната

Слободен печат

Пандев и Елмас без плати: Италијанците не даваат пари

Слободен печат

Трамп „лудуваше“ на Твитер па му стигна одговор: Кловну, замолчи и направи нешто

Слободен печат

Михајловиќ ќе „лапне“ три милиони евра од Спортинг Лисабон

Слободен печат

Ливерпул не го ангажира Мурињо поради неговото однесување

Слободен печат