Дисингер ќе игра на фајнал фор

Вардар на завршниот турнир во Келн ќе биде посилен за германскиот репрезентативец Кристијан Дисингер.
Дисингер заработи повреда на раката во финалето на СЕХА лигата против Загреб. Иако првичните прогнози беа дека сезоната за него е завршена и дека мора да оди на операција, левиот бек се премисли. Ќе чека да заврши сезоната, и потоа ќе оди по нож, а во меѓувреме ќе се обиде со Вардар да стигне до титулата во Лигата на шампионите.

 

View this post on Instagram

 

Final 4 can come 💪🏼 I’m looking forward to play in Germany … #rkvardar #ehfcl #handball #skopje @ehfcl @rkvardar

A post shared by Christian Dissinger (@christiandissinger) on

„Фајнал форот може да почне, едвај чекам да играм во Германија“, напиша Дисингер на својот профил на Инстаграмн.

Прочитајте и...  Ибрахимовиќ се потсетува на времето во Јувентус: Доколку тоа и го направија на првата ѕвезда, мене ќе ме убијат

 

Прочитај повеќе

Жиру за три важни бода на Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонецот блеска за Џенова: Пандев во тимот на колото во Серија А! (ФОТО)

Слободен печат

Роналдо во обид да го надмине рекордот на Шевченко

Слободен печат

Барса го промовираше дресот за сезоната 2020/21! (ФОТО)

Слободен печат

Потврдена доживотната суспензија на Карим поради сексуална злоупотреба на фудбалерки!

Слободен печат

На денешен ден Ѓоковиќ по петти пат го освои „Вимблдон“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Сити ја слави одлуката на ЦАС со 170 милиони евра за летни трансфери!

Слободен печат

Сите во ФК Шкендија негативни на Ковид-19

Слободен печат

Иџе: За жал, нема да учествувам на трката во Италија!

Слободен печат

Клоп и Мурињо удрија по Сити: Срамота, ова е лош ден за фудбалот

Слободен печат

НБА играчите збеснаа во карантин: Се натпреваруваат кој побрзо ќе испие пиво

Слободен печат

Каква легенда: Клоп му одговори на „ѕверот“ од Викомб

Слободен печат