Директорот на скопска зоолошка: МВР не крие ништо, нит сум бил таму, нит ме претресле некаде

Директорот на Зоолошката градина Ѓорги Галетановски – Чомбе тврди дека ниту бил во присуство на директорот на ЈП „Улици и патишта“, кој беше уапсен со кокаин, ниту бил претресен за поседување на дрога, како што обвини вчера Ирена Попова, советничка во Град Скопје од ВМРО-ДПМНЕ.

-Еве дека сака да биде актуелна госпоѓица Ирена јавно ќе и одговорам дека дрско лаже, дека МВР не крие ништо и дека нит сум бил таму, нит ме претресле некаде. Воедно ќе и порачам дека ако не ми се извини јавно ќе добие тужба за клевета и нарушување на углед. Госпоѓице Ирена. имате нови 4 години за да се докажете кај новото раководство на ДПМНЕ , така да пробајте се во глумата сигурен сум дека покрај другите способности ве бива и за тоа- пишува Галетановски на Фејсбук.

Прочитајте и...  Митрески: Само пратеници во изолација и заразените со ковид-19 да имаат можност да работат од далечина

Советничката Попова на прес конференција вчера праша и дали е вршен притисок врз полицијата да се преиначи делото од продажба на наркотици во поседување на наркотици за лична употреба? Таа во име на советничката група, побара градоначалникот Шилегов јавно да се извини, но и сам да понесе оговорност и да замине од функцијата.

Попова: Дали со директорот на ЈП „Улици и патишта“ бил и директорот на скопската ЗОО Градина (ВИДЕО)

Поврзани вести

Парли: Франција во 2021 година очекува одлука од Хрватска за воените авиони

И.И.

Работата од далечина не им предизвика проблеми на германските фирми

И.И.

САД формираат алијанса за борба против кинеската „економска принуда”

И.И.

Нови 387 случаи на коронавирус, 35 лица починаа, 528 пациенти се излекувани

Во Етиопија уапсени речиси 800 лица поради планирање напади

И.И.

Нови 547 случаи на коронавирус во БиХ, 66 лица починаа

Слободен печат

Остави Коментар