22 C
Скопје

Директорот на АФПЗРР Николче Бабовски оди во самоизолација

Директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, Николче Бабовски во следните неколку дена ќе оди во самоизолација поради контакт со позитивно лице.

„Моменталната состојба е променлива и многу непредвидлива, коронавирусот ни наметна нови начини и услови на кој сите мора брзо да се прилагодуваме. Поради контакт со лице позитивно на „COVID19“, во следните неколку дена одам во самоизолација, по што ќе направам и тест.

Во моментов, немам никакви симптоми и се чувствувам одлично. Но, самоизолацијата ги менува моите секојдневни планови и обврски кои веќе ги имав испланирано за наредните денови. Се извинувам за сите откажани состаноци, планирани средби, настани. Здравјето и безбедноста на луѓето со кои имам секојдневни средби, семејството, блиските соработници, вработените во Агенцијата се приоритет. Ова ќе помине, да се чуваме, да носиме маски и заштита. Бидете здрави и живи сите, ова ќе помине а ние ќе бидеме посилини.“, напиша Бабовски.

Поврзани вести

ВИДЕО I Крвопролевање во Рио: Брутален судир помеѓу полицијата и дилерите, најмалку 25 мртви, вклучително и полицаец

Слободен печат

Филологот Ниами: Отстранувањето на зборови од Толковниот речник е чин на цензура забранета со Устав

Слободен печат

Муслиу: Блокадата од Бугарија ни направи голема штета нам, но и на Албанија

Слободен печат

ИБМ создаде нов супербрз чип од два нанометри: Ќе биде 75 отсто побрз од стандардниот

Слободен печат

Атанасовски: Политичарите наместо да решаваат проблеми за кои се платени, продуцираат политички кризи

Слободен печат

Силна експлозија одекна во Лесковац: Граѓаните вознемирени од детонацијата

Слободен печат

Остави Коментар