„Дипломатски“ напад: Меган ги зачуди Британците со тоа како го нарече семејството на Хари

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл употреби, најблаго кажано, неочекуван збор кога зборуваше за британското кралско семејство.

Поради пандемијата на коронавирусот, сопругата на принцот Хари, Меган Маркл преку видеоповик учествуваше на состанокот за најмоќните жени на новата генерација, а во таа прилика сите ги изненади со начинот на кој зборуваше за британското кралско семејство.

Меган додека зборуваше за тоа дека повеќе не користи Инстаграм објасни дека, сега деактивираниот профил Sussex Royal на оваа социјална мрежа, не го водела лично. Овој профил е направен откако војводата и војвотката од Сасекс одлучија да се откажат од позицијата „повисоки“ членови на кралското семејство, а истиот собра дури 10 милиони следбеници. Меѓутоа, по неколку месеци, кралицата Елизабета Втора на Хари и Меган им забрани да го користат Royal Sussex како бренд, поради што профилот беше згаснат.

Прочитајте и...  ФОТО: Бил милионер во 80-те години, а потоа останал без ништо: Неверојатната приказна за овој дедо кој 23 години живее на пуст остров!
Profimedia

„Имавме профил на Инстаграм преку институцијата и нашите канцеларии во Британија. Но, ние не управувавме со него, туку цел тим“, рече Меган. На многумина во ушите им остана зборот „институција“, кој Меган го употреби додека зборуваше за кралското семејство.

Пред Меган да се омажи за Хари, се шпекулираше дека ги избришала своите профили на Инстаграм, Фејсбук и Твитер по налог на семејството на Хари, но таа сега истакна дека одлуката била нејзина.

Поврзани вести

ФОТО+ВИДЕО: Мала модерна куќичка каква што не сте виделе досега – Сите работи се сместени во неколку квадрати, а еден детаљ посебно ќе ве воодушеви!

Слободен печат

Сузана Манчиќ: За осум дена ослабев пет килограми, еве што треба да јадете

Слободен Печат

ФОТО: Хари и Меган ја воодушевија јавноста со новиот портрет – Еден детаљ на раката на славната војвотка го украде целото внимание!

Слободен печат

Сара Мејс го прослави својот роденден на уникатен начин

Слободен Печат

ФОТО: Бела боја од глава до пети – тренд кој сите жени го сакаат: Еве како се носи без грешка!

Слободен печат

ФОТО: Сите очи вперени во Кајли: Дали би се осмелиле да го облечете овој фустан?

Слободен Печат

Остави Коментар