Димовски за „Слободен печат“: Немав доверлива информација за кокаинот, видов на телевизија

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски, запрашан од каде добил доверлива информација за количината на кокаинот запленет пред два дена во меѓународна акција во која учествуваше и Министерството за внатрешни работи, тврди дека не е точно оти тој прв ја објавил информацијата, туку дека тоа го сториле медиумите, а тој само ја преземал информацијата на својот Твитер профил.

– Не сум објавил прв. Видов на телевизија и така ја добив информацијата па го напишав „твитот“ – ни рече Димовски.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Димовски побрза да ја доведе акцијата за заплената на кокаинот во корелација со тоа што техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев е од неговата партија. Подоцна се испостави дека количината на кокаинот пронајдена во магацин во Крушопек, не била 1.300 килограми.

Прочитајте и...  Јенс Шпан: Прославите и забавите ќе почекаат

Прочитај повеќе

Состојба со Ковид-19 во светот до 13 часот

Американците без осигурување нема да го плаќаат лекувањето од коронавирус

Тестовите на вработените негативни, гостиварскиот центар за јавно здравје повторно ќе биде отворен

Слободен печат

(ВИДЕО+ФОТО) Село во Германија нема ниту еден заболен, жителите веруваат ги штити ветување на предците дадено уште за време на чумата

Слободен печат

Франција: БДП намален за околу шест отсто во првото тримесечие од 2020

Починал човек додека трчал на кеј во Скопје

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

КСС: Во знак на солидарност за работниците кои добија откази, државата да се откаже од режиски трошоци

Слободен печат

Контактите на децата со родителите да се одржуваат во договор меѓу двајцата родители

Слободен печат

Тања Кармзова Костиглиола: Вакцина против Ковид-19 оптимистички може да чекаме наесен

Јасмина Кантарџиева Димков

Над 687.000 заразени од коронавирус во Европа, повеќе од 62.000 лица починаа

Слободен печат

СЗО: Многу добро да се размисли пред да започне ублажувањето на мерките

Слободен печат

„Емерџинг Јуроп”: Придобивки на С. Македонија од членството во НАТО Алијансата

Слободен печат