33.8 C
Скопје

Димитров: Среќни празници со делото на моите синови и креативната внука

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров на својот Фејсбук профил се пофали со креативноста на најмладите членови од неговото семејство.

– Среќни празници со делото на моите синови и креативната внука! Јајца обоени со флуоресцентни бои што светат ноќе.

Да сте сите живи, здрави, среќни и весели, напиша Димитров.

Поврзани вести

Рама: Се надевам дека нема да бараат да се наречете Западна Бугарија оти пак ќе треба да преговарате со Грците

Слободен печат

ВИДЕО | Георгиевски: Охридскиот регион треба да живее во синергија со заштитата, природата и културното наследство

Слободен печат

Лани Град Скопје потрошил 10 милиони евра повеќе на тендери

Слободен печат

Фон дер Лајен: Унгарскиот анти-ЛГБТ закон е срамен и дискриминирачки

Слободен Печат

МЖСПП: Концентрацијата на ПМ 10 честичките во текот на вчерашниот ден е надмината на речиси сите мерни места

Слободен печат

Булеварот „Цветан Димов” ќе се прошири на шест коловозни ленти, определени објекти ќе се урнат

Слободен печат

Остави Коментар