Димитров се подмлади 7 години (ФОТО)

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Никола Димитров, на својот официјален Инстаграм профил објави фотографија од фризерски салон.

Димитров очигледно е задоволен од новата фризура и, како што пишува самиот, се чувствува подмладен за седум години.

„Кај Адо волшебникот, 7 години помлад!“, напиша вицепремиерот на неговиот официјален инстаграм-профил.

Никола Димитров / Фото: Инстаграм
@_nikola_dimitrov_

Вицепремиерот за европски прашања пред два месеци исто така имаше објавено слична фотографија, кога се „поднови“ со нова фризура во Драчево.

Сепак, Димитров изгледа сега е малку позадоволен од претходниот пат, бидејќи тогаш, според негови зборови, фризерот го подмладил за три години.

„Маалскиот бербер во населба Драчево ми симна три години, за три минути“, напиша тогаш Димитров.

Никола Димитров во Драчево / Фото: Инстаграм
@_nikola_dimitrov_

 

Прочитајте и...  Царовска: Оваа година нема да има училишни екскурзии

Поврзани вести

ВИДЕО: Од што заболуваат американските дипломати во Русија и Куба? Сè започнува со губење на слухот

Маријана Митровска

Уште еден велешанец ја загуби битката со коронавирусот

Слободен печат

Детали: Волонтерот кој умре на тестирањето на Оксфорд вакцината, примил друга вакцина

Слободен печат

Алиев: Азербејџан презеде контрола над 22 места во Нагорно-Карабах

Слободен печат

Рамадани: Изјавата на Каракачанов е сериозна, но и апсурдна

Слободен печат

Нагорно Карабах останува воена зона: Турција е подготвена да испрати војска во Азербејџан

Слободен печат

Остави Коментар