Димитров и Вархеји утрово во Атина ќе говорат на панел посветен на ЕУ и Западен Балкан

Фото: МИА

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров утрово во рамки на Делфи економскиот форум во Атина ќе се обрати на панел посветен на ЕУ и Западен Балкан.

Панелот насловен „Остварување на долгоочекуваното ветување” ќе се одржи во 08:30 часот по македонско време, а според најавите, на него ќе говори и еврокомесарот за добрососедска политика и проширување Оливер Вархеји.

Видео на денот