7 C
Скопје

Димитров: Борбата за рамноправност сѐ уште трае

Вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров го честиташе 8 Март – Меѓународниот ден на жената со порака дека борбата за рамноправност се уште трае.

– 8 Март е Ден на борбата за еднакви права меѓу жените и мажите, борба против дискриминацијата врз жените во сите сфери на животот. Борба што се уште трае. За еднаквост, за почит, за слобода. Честит 8 Март!, напиша Димитров на Фејсбук.

Прочитајте и...  Здравствените работници ќе го добијат бонусот од пет проценти овој месец

Поврзани вести

Фаучи: Сите вакцини против ковид-19 одобрени во САД се безбедни

Слободен печат

Искра Михајловска: Архитектите се должни да помогнат да се избегнат итарпејовските манипулации при градењето и заштитата на објектите

Александра Бубевска

Индија со рекорден број на новозаразени, Мумбај се подготвува за целосно затворање

Слободен печат

Германски експерт предупредува: Полицискиот час е контрапродуктивен

Слободен печат

Ирската комисија почна истрага против Фејсбук откако беа објавени личните податоци на корисници

Слободен печат

Филипче до медицинските лица: Благодарност до сите заслужни за професионалноста, одговорноста и енергијата

Слободен печат

Остави Коментар