Димитријевиќ блеска во Еврокупот, асистира без гледање! (ВИДЕО) - Слободен печат

Димитријевиќ блеска во Еврокупот, асистира без гледање! (ВИДЕО)

И покрај проблемите пред овој меч со стомачниот вирус, Димитријевиќ собра сили и му се стави на располагање на шефот на струката на Хувентуд, Карлес Дуран.

И беше еден од најдобрите во тимот, кој за жал впиша убедлив пораз на ова гостување во Турција. Тофаш беше сигурен, славеше со посакуваната разлика, победија со повеќе од четири поени, колку што загубија во Бадалона (91:76).

И покрај проблемите кои ги имаше во пресрет на овој натпревар (стомачен вирус), Ненад Димитријевиќ собра сили и му се стави на располагање на шефот на струката на Хувентуд, Карлес Дуран.

За 22:41 минута во игра, македонскиот репрезентативец запиша 15.поени (0/2 за три, 6/9 за два и 3/3 за еден поен). Имаше и шест успешни пасови до соиграчите и еден скок, како и две загубени и една освоена топка. Во текот на мечот имаше една прекрасна асистенција, без гледање, потег што го одвои и официјалниот Твитер профил на Еврокупот.

Прочитајте и...  Кадетите со половичен ефект на стартот од Медитеранските игри

По овој пораз, втор во четири мечеви, Хувентуд има многу помали шанси за премин меѓу осумте најдобри во Еврокупот.

Во следното коло, за седум дена ги чека уште едно тешко гостување, она во Морабанк Андора, каде ќе имаат уште една шанса да се најдат помеѓу двете екипи кои одат во следниот елиминациски круг од ова натпреварување.

Прочитај повеќе

Ливерпул ја користи кризата кај Сити, сака да ангажира две ѕвезди

Слободен печат

Реал е виновникот за казната на Манчестер сити?!

Слободен печат

Бразилецот Рејнер до 2026 година во Реал Мадрид! (ВИДЕО)

Слободен печат

Нов голем удар за Жозе Мурињо и Тотенхем

Слободен печат

СЕКОЈА ЧЕСТ: Ѓоковиќ пред зграда во Белград игра тенис! (ВИДЕО)

Слободен печат

Барса ја активира клаузулата на напаѓачот на Леганес!? (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

три + 20 =

Прочитај повеќе

Лечиќ: Кошаркарите нека го израдуваат народот со победа над Естонците!

Слободен печат

„Адидас“ ја претстави топката со која ќе се игра финалето во ЛШ! (ФОТО)

Слободен печат

Уште еден доказ дека Погба сака да го напушти Јунајтед!?

Слободен печат

Податок според кој Ѓоковиќ може да биде најдобриот на сите времиња! (ФОТО)

Слободен печат

Продолжува ЛШ: Ливерпул го освојува Мадрид, „светци“ против „милионери“!

Слободен печат

Марсијал, Мегваер и ВАР му донесоа победа на Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат