Димитриевски го продолжи договорот со Рајо Ваљекано! (ФОТО)

Македонскиот репрезентативен голман останува уште долго во Шпанија, уште четири години ќе ги брани боите од Мадрид.

Денеска официјално како што информираат од клубот, македонскиот репрезентативен голман стави нов потпис. Нема намера да ја напушти Шпанија, односно уште четири години ќе биде во клубот од Мадрид.

Двете страни се согласија за продолжување на соработката, односно Столе Димитриевски ќе остане во екипата на Рајо Ваљекано со 30 јуни 2024 година.

Потсетување дека нашиот чувар на мрежата во Рајо дојде од составот на Химнастик, а претходно во кариерата беше дел уште од Работнички, Гранада и Кадиз.

Димитриевски кој ја поминува и третата година во Рајо, сезонава во шпанската „Сегунда“ има вкупно 16 настапи.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Кога Теодосиќ сака да асистира, а постигне кош!

Неговиот клуб Рајо Ваљекано моментно се наоѓа на 11. место со 33 бодови, далеку зад водечките Кадиз (48) и Алмерија (45).

За најдобрата македонска репрезентација со која годинава ќе брка историски пласман на Евро 2020, досега има вкупно 34 натпревари.

Поврзани вести

ВИДЕО: Кога Теодосиќ сака да асистира, а постигне кош!

Слободен печат

Фати доживеа брутално понижување, Барселона покрена тужба!

Слободен печат

Инфантино не е во „војна“ со УЕФА, но сака мечеви како Баерн-Бока јуниорс!

Слободен печат

Меси: Дуелите со Кристијано се посебни, се надевам дека ќе се опорави до среда!

Слободен печат

Ѓоковиќ: Сакам да бидам историски број 1

Слободен печат

Ништо од пресметката меѓу Меси и Роналдо, Португалецот сè уште е позитивен на корона

Слободен печат

Остави Коментар