18.8 C
Скопје

Диктат

На часот по македонски јазик учениците добиле задача да напишат состав на тема: “Што би правеле кога би биле министер во Владата на Македонија?” Сите пишуваат, а мали Џокица не мрднува со прст.
 Наставничката го гледа, па строго го прашува:- А зошто ти не пишуваш?
– Па го чекам лидерот да ми издиктира.

Поврзани вести

ВИДЕО: Погледнете како се снимал култниот филм „Dirty Dancing“

Слободен Печат

Карли Клос: Го следев моето срце, се омажив за човекот што го сакам и покрај сите компликации

Слободен Печат

„Меган ќе остане дома“: Принцот Хари ќе присуствува сам на откривањето на статуата на неговата покојна мајка

Слободен Печат

Трикови кои може да ви помогнат да заспиете полесно

Слободен Печат

ФОТО+ВИДЕО | „Договор за Европско првенство“: Девојка сподели какви правила ѝ поставило нејзиното момче додека трае „фудбалското лудило“

Слободен Печат

ФОТО: Ненси и Роналд Реган – љубовна приказна која траела 52 години, си биле доволни сами на себе, а со децата имале чуден однос

Слободен Печат

Остави Коментар