Дикректорот на Токсикологија: Дали покрај маските, визирот, ракавиците, ќе мора да носиме и нунчаки за самоодбрана???

Директорот на Клиниката за токсикологија, д-р. Нико Беќаровски преку фејсбук-објава реагираше за нападот што се случи врз негов колега од страна на 32-годишен татко, бидејќи докторот ги препратил на Педијатрија каде имало дежурен лекар.

Нападнат доктор на Токсикологија, се здобил со расекотини на главата и хематом

Беќаровски прашува дали ќе мора да носат оружје за самоодбрана.

– Попладнево повторно физички нападнат и повреден доктор на своето работно место. Дали покрај маските, везирот, ракавиците, ќе мора да носиме и нунчаки за самоодбрана??? Док Холидеј бил во право што стетоскопот, го заменил со револвер – напиша д-р. Беќаровски на Фејсбук.

Нападнатиот лекар се здобил со посекотини на лицето и хематом. Тој бил хоспитилизиран, а по укажаната помош пуштен е на домашно лекување.

Прочитајте и...  Мицкоски: Националната катастрофа со ковид-19 е последица на убиствената неспособност на Владата

МВР утрово информира дека е приведен триесет и двегодишниот С.И. од Скопје  поради напад врз лекар од Клиниката за токсикологија.

Поврзани вести

Бајден: Трамп истакна бело знаме пред коронавирусот

Слободен печат

Стејт департмент: Утре стапува на сила примирје во Нагорно Карабах

Слободен печат

Путин: Не гледам ништо противзаконски во активностите на Хантер Бајден

Слободен печат

Нов црн рекорд во Франција: Повеќе од 50.000 новозаразени, ситуацијата во болниците се влошува

Слободен печат

ВИДЕО: Трамп тврди – „Конфликтот во Нагорно Карабах може лесно да се реши“

Слободен печат

Коронавирусот се појави и во хрватската Влада: Позитивна министерката Брњац, уште двајца министри одат во самоизолација

Слободен печат

Остави Коментар