Дибиров: Фала за се Македонија и Македонци - Слободен печат

Дибиров: Фала за се Македонија и Македонци

Голем дел од ракометарите кои сега го носат на дресот на Вардар веќе си најдоа ангажман, а дел ќе размислуваат по завршување на сезоната по очекуваниот распад на екипата со заминувањето на сопственикот Сергеј Самсоненко.

Токму затоа вечерашниот дуел против унгарскиот тим ќе биде емотивен. Имено Вардар за последен пат во овој состав ќе настапи пред своите гледачи во натпревар од ЛШ.
Еден од најомилените ракометари кај навивачите е крилото Тимур Дибиров кој на својот инстаграм профил се „прости“ со фановите.
„Последен натпревар. Фала за се Македонија и Македонци“ напиша Дибиров на својот профил на Инстаграм.

https://www.instagram.com/p/BwrYzsMAjnm/?utm_source=ig_web_copy_link

 

Прочитај повеќе

Мекинро: Се обложувам дека Ѓоковиќ ќе биде рекордер!

Слободен печат

Мухамед Али – кралот на рингот кој беше поголем од митот за себеси (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Германски ракометар заклучен во тоалет за време на натпревар

Слободен печат

Баерн подготвува чистка на лето, прв ќе лета Перишиќ

Слободен печат

Карлос Саинц триумфира на премиерното Рели Дакар во Саудиска Арабија

Слободен печат

Желбите на Пандев: Македонија да игра на ЕВРО 2020 и Џенова да остане во Серија А

Слободен печат

Остави Коментар

2 × four =

Прочитај повеќе

Поранешен фудбалер на Реал Мадрид замешан во пукањето на Ковачевиќ

Слободен печат

Таа е наследничката на Шарапова: Руска тенисерка која не остава никого рамнодушен (ФОТО)

Зоран Спасоски

Покетино сигурно доаѓа во Јунајтед доколку…

Слободен печат

Јувентус и Барселона ќе прават двојна размена

Слободен печат

Јокиќ го предводеше Денвер до пресврт и триумф над „воините“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Несекојдневен момент на натпреварот Парма-Рома! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат