Дибала за 70 милиони евра се „пакува“ за Лондон!

Претходно беше објавено дека Пауло Дибала ја одби понудата на Манчестер јунајтед кој го посакуваше како замена за Ромелу Лукаку.

Бараше од „црвените ѓаволи“ годишна заработка од 12 милиони евра плус бонуси, како и провизија од 15 милиони за својот агент.

Дали овој трансфер има некаква поврзаност со евентуалната преселба на Кристијан Ериксен на „Олд Трафорд“, останува да се види во наредниот период…

Последните информации велат дека Јувентус ја прифатил понудата на Тотенхем вредна 70 милиони евра за услугите на аргентинскиот интернационалец Дибала, пренесува „Скај Спорт“.

Прочитајте и...  Фудбал во Сирија: Празни стадиони, преполни згради! (ВИДЕО)

Сега со нетрпение го очекува неговиот сонародник, менаџерот на лондонскиот клуб, Маурисио Покетино со кого разговарал изминатиот викенд.

Предноста на Тотенхем е тоа што во новата сезона ќе игра во Лигата на шампионите и е воедно актуелен европски вицепрвак. В четврток (8. август) завршува преодниот рок во Премиер лигата, веќе нема време и за ПСЖ кој исто така покажуваше интерес за играчот.

Прочитај повеќе

Георгиевски е новото десно крило на Вардар

Слободен печат

Официјално: Митревски е новиот голман на Порто

Слободен печат

Од вториот „шешир“ ги чекаме ривалите за учество на ЕП 2022!

Слободен печат

Потврдени осум трки, Ф1 сезоната ќе започне на 5 јули!

Слободен печат

Сите тестирани во ФК Вардар се негативни на Ковид-19

Слободен печат

Ново засилување од Шпанија во Еурофарм Пелистер (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Легендарниот напаѓач Бирхоф со решение за Лигата на нации

Слободен печат

Савиќевиќ импресионираше во Мадрид: Време е за уште поголеми предизвици!

Слободен печат

На денешен ден Вардар ја освои втората титула во Лигата на шампионите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Барселона криела дека има пет заразени играчи?

Слободен печат

Драгана Ристова: Учев од Раул Гонзалез, кој несебично ми го предаде неговото знаење

Јасмина Кантарџиева Димков

„Тур д`Фред“: 600 километри со велосипед до новиот клуб!

Слободен печат