Дибала плус 100 милиони евра за Нејмар – Слободен печат
СпортФудбал

Дибала плус 100 милиони евра за Нејмар

Јувентус се вмеша во борбата за ангажирање на Нејмар по кого досега се „тркаа" шпанските гиганти Барселона и Реал Мадрид.

Како што информира „АС”, италијанскиот шампион е подготвен да му плати на Бразилецот 37 милиони евра, исто колку што добива во Франција.

Калчолигашот има намера на ПСЖ да му понуди 100 милиони, како и напаѓачот Пауло Дибала, кој се проценува на 80 милиони.

Минатата сезона, Нејмар (27) запиша 28 натпревари за „светците“ со 23 голови и 13 асистенции.

Потсетување дека парискиот клуб го купи од Барса во 2017 година за рекордна сума од 222 милиони евра.

Од претходно се шпекулира дека би можел да се врати во својот поранешен клуб, Барселона.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close