Дибала можете да го купите за 100 милиони евра

Јуве нема намера така лесно да се раздели со него, според „Калчомеркато”, италијанскиот шампион е подготвен да се раздели со својот фудбалер доколку се исплатени 80 милиони евра плус уште 20 во форма на бонуси.

Најновите информации од „РМЦ Спорт” во Франција се дека понуда од 50 милиони евра пристигнала во канцелариите на „Старата дама“, но истата веднаш била одбиена.

Моментно Јунајтед е фаворит за потписот на Дибала, а и самиот играч има желба да се пресели на „Олд Трафорд“.

Прочитајте и...  Милан испушти победа, Роналдо 11. натпревар по ред ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Се шпекулира и враќање на Пол Погба во редовите на италијанскиот шампион, но Французинот сака да остане во Торино и да се бори за место во составот на Маурицио Сари.

Дибала (25) досега за Јуве имаше 128 натпревари и 57 голови, во кариерата настапуваше уште за екипите на Институто и Палермо.

Прочитај повеќе

Проблеми за Реал: Без Азар против Сити и Барса!? (ФОТО)

Слободен печат

Интервју со Весна Витанова: Мора да се ценат сите аспекти – добриот голман е половина од резултатот!

Коронавирусот одложи три натпревари во Серија А!

Слободен печат

Фјури го нокаутираше Вајлдер за титулата светски шампион (ВИДЕО)

Слободен печат

Тодоров пред дуелот со Русија: Една загубена битка, не значи и загубена војна!

Слободен печат

Барди и Леванте ги симнаа „кралевите“ од тронот (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

пет × 1 =

Прочитај повеќе

Јокиќ чита книги за коњи, а ние победуваме

Слободен печат

Милан испушти победа, Роналдо 11. натпревар по ред ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

Вернер нема дилема: Клоп е најдобар тренер во светот

Слободен печат

Петарда на Лајпциг во Гелзенкирхен, Халанд не запира да ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

„Граѓаните“ на крилјата Жезус до триумф над Лестер (ВИДЕО)

Слободен печат