Дибала донесе конечна одлука! - Слободен печат

Дибала донесе конечна одлука!

Напаѓачот на Јувентус, Пауло Дибала нема да направи трансфер летово во францускиот шампион.

Аргентинецот одлучи да не го напушти тимот и да се бори за место во првиот тим на италијанскиот шампион.

Минатата сезона запиша 42 натпревари за Јуве, постигна 10 гола и запиша шест асистенции. Неговиот договор со италијанскиот клуб важи до 30 јуни 2022 година.

Претходно се шпекулираше дека „Старата дама“ ја пронајде замената за Дибала.

Прочитај повеќе

Лесен триумф за Зверев, Тим спречи сензација

Слободен печат

Вилијамсон конечно дебитираше во НБА (ВИДЕО)

Слободен печат

Ливерпул е неверојатен сезонава, може да собори дури 10 рекорди во Премиер лигата

Слободен печат

Рајола, Мендеш и останатите агенти и се закануваат на ФИФА

Слободен печат

Барнли го понижи Јунајтед, Тотенхем и Мурињо конечно победата (ВИДЕО)

Слободен печат

Јувентус без мака ја реши Рома (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

sixteen + fifteen =

Прочитај повеќе

„Пандевци“ се засилија со Цикарски

Слободен печат

МОРБИДНИ ПОРАКИ ЗА МИХАЈЛОВИЌ: Заслужуваш да имаш канцер

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНИ БРОЈКИ: Во 2019 година потрошени неверојатни 7.3 милијарди долари за трансфери

Слободен печат

Зашто најдобриот фудбалер на светот да оди на позајмица?

Слободен печат

Европското ватерполо ќе добие нов владетел, Србија елиминирана

Слободен печат

Норвешка ја избра Хрватска, Словенија во полуфиналето против Шпанија

Слободен печат