Џорџина Родригез: Како продавачката со месечна плата од едвај 300 евра стана гламурозна инфлуенсерка (ФОТО)

Скромната девојка со совршени телесни пропорции (85-62-90) месечно заработувала околу 300 евра кога се запознала со Роналдо во бутик во Мадрид.

Брзо после тоа се сретнале на настан и тогаш опуштено разговарале.

 

„Тоа беше љубов на прв поглед“, рекла Џорџина.

Во Шпанија живеела со сестрата студентка, немале доволно пари и живееле во скромен стан. Џорџина уште од тинејџерка имала голема желба за успех.

Со 10 милиони следбеници на Инстаграм, Џорџина е една од најголемите инфлуенсерки, а неодамна стана и заштитно лице на познатиот италијански бренд за долна облека и костими за капење.

Georgina Rodriguez - the fiancee of football ace Cristiano Ronaldo - shows off her curves as she poses for lingerie brand Yamamay. The 25-year-old Spanish beauty is seen in these campaign pictures. And she also poses for the camera in behind-the-scenes images from her latest shoot for the Italian company. It comes after she was unveiled as the new face of Yamamay earlier this year.The brand said:
Profimedia

Денес нејзиниот живот изгледа како сон, но патот до успехот не бил ни малку едноставен.

На 4-годишна возраст се запишала на академија за танц.

Прочитајте и...  Северина ја отвори летната сезона со фотографија во костим за капење

„Не бев баш убаво дете. Сигурно не бев најубава во одделениото. Едноставно, се чувствував нормално. Танцот ме научи на дисциплина и на љубов кон уметноста“, раскажала Џорџина.

Profimedia

Подоцна отишла во Бристол за да го усоврши англискиот јазик и да се вработи како дадилка.

„Бев и чистачка, ништо не ми беше проблем“, признава Џорџина.

Денес со Роналдо е на врвот на светот, а заедно со фудбалерот се грижат за четирите деца, најстариот син на Роналдо Кристијано јуниор, близнаците Ева и Матеа кои ги родила сурогат мајка и нивното биолошко дете, ќерката Алана Мартина.

Фудбалерот на Јувентус признал дека неговата мајка сонува како тој оди кон олтарот до Џорџина, пренесува Сан.

„Многу ми помогна. Секако, вљубен сум во неа“, рекол Кристијано.

View this post on Instagram

@yamamayofficial ⚓️🛥❤️

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

Прочитај повеќе

Бујно деколте и долги нозе: Јелена Карлеуша во бомбастично издание за снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО)

Слободен Печат

Пејачката Кајли Миног го прослави својот 52-ри роденден! (ФОТО)

Слободен Печат

Вереницата на Кристијано Роналдо не престанува да провоцира: Објави фотографија од која ќе се препотите (ФОТО)

Васко Спасоски

Трикот на Клои Кардашијан за постигнување совршен задник! (ФОТО)

Слободен Печат

Ретко објавува ваква фотографија: Погледнете зошто Анастасија Ражнатовиќ доби стотици комплименти! (ФОТО)

Васко Спасоски

Музичката икона Шер и на 74-годишна возраст изгледа како млада девојка: Сите знаеа дека ќе стане позната! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Атрактивната Вики го сруши интернетот со снимка на која „виси“ од зграда: Сега позираше скроз гола! (ФОТО)

Васко Спасоски

Соседите сигурно уживаат: Хајди Клум дома се сонча гола! (ФОТО)

Васко Спасоски

Прво бараше да им се помогне на музичарите, а сега купи автомобил од 50.000 евра: Неда Украден се поднови со нов „ѕвер“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Моден камелеон: Сите стилски трансформации на Шарлиз Терон! (ФОТО)

Слободен Печат

Васил Тупурковски во „Еден на Еден“: Пријателите мислат дека Тито ми ги остави мене пурите! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Сопругата на Хју Џекмен беше исмејувана поради насловната страница на познатиот австралиски магазин! (ФОТО)

Слободен Печат