Џорџ Клуни со нов филм на „Netflix“: Покрај приватните предизвици „Тhe Midnight Sky“ е неговото големо враќање

Иако во јавноста се проширија шпекулации дека двојката има сериозни проблеми во врската и повеќе не можат да се договорат за ништо, сепак никој не знае што точно се случува со Џорџ (59) и Амал (42).

Instagram

Џорџ долго време беше заробен во несреќен брак и сега се чувствува подготвен да започне ново поглавје во неговиот живот“, изјавил извор близок до двојката и додал дека овој пат веројатно ќе биде нивниот крај. Амал, и покрај проблемите, не сака да дојде до развод и дека се чувствува понижена поради неговата желба да го прекине бракот.

Instagram

Ако го тргнеме настрана нивниот приватен живот, ќе видиме дека тие се целосно посветени на своите професионални ангажмани.

Прочитајте и...  Анета Николова, доктор по ветеринарна медицина: Како да го навикнете кучето да седи само дома?
Instagram

„Netflix“ го објави трејлерот за филмот „The Midnight Sky“ – адаптација на романот на Лили Брукс-Далтон „Good Morning, Midnight“. Пост апокалиптична приказна што го следи Августин, осамен научник на Арктикот (Клуни), додека тој се натпреварува со времето да запре група астронаути да се вратат дома во услови на мистериозна глобална катастрофа.

Покрај улогата на Августин, Клуни е и режисер на филмот. Покрај Клуни, во филмот играат и Дејвид Ојелово, Кајл Чендлер, Демијан Бичир и Тифани Бун.

Instagram

Во интервју за „Vanity Fair“, Клуни го опиша филмот како нешто помеѓу филмот „Gravity“ и „The Revenant“.

Instagram

Инаку, Клуни беше еден од најплатените актери во светот за 2018 година, иако претходната година немаше снимено ниту еден филм.

Прочитајте и...  Вистината за куркумата: Дали овој магичен зачин навистина лекува и може секој да го консумира?
Instagram

„The Midnight Sky“ треба да биде достапен на „Netflix“ од 23 декември.

Поврзани вести

Анета Николова, доктор по ветеринарна медицина: Како да го навикнете кучето да седи само дома?

Слободен Печат

Ен Хатавеј прозборе за животот во изолација и за сите предизвици што ги донесе пандемијата

Слободен Печат

Пет работи што треба да ги направите кога ќе влезете дома за да се заштитите од коронавирусот

Слободен печат

ФОТО | Шерон Стоун не старее: Актерката заведува и во седмата деценија со својата фигура!

Слободен Печат

Колку долго смеат да се користат капките и спрејовите за нос?

Слободен печат

Вистината за куркумата: Дали овој магичен зачин навистина лекува и може секој да го консумира?

Слободен Печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian