1 C
Скопје

Џорџ Клуни прв пат откри кој филм го снимил пијан

Холивудскиот актер Џорџ Клуни одигра бројни улоги, но сега откри дека во текот на  снимањето на филмот „Еден убав ден“ со  Мишел Фајфер , од 1996 година бил толку мамурен, што одвај  успеал да ги сними сцените.

– Пијанството се случи непланирано. Претходната ноќ излегов со пријателите и се запивме, а кога добив порака дека снимам рано наутри, веќе наголемо бев пијан – откри актерот во една емисија и додаде:
– Кога се видов во огледало како изгледам ми беше јасно дека сè уште сум пијан. Отидов на снимањето и тогаш таа (Мишел) дојде до мојат априколка, седна, ме погледна, а ја само  ѝ  реков дека не знаев оти имаме закажно снимање. Таа само потврди дека е очигледно дека сум  пијан. Не го заборавив својот текст, што е добро, но лошо е што баздев на алкохол. Прскаа сè и сешто околу мене да се неутрализира мирисот, но за џабе.

Прочитајте и...  Во подготовка е новиот филм за „Големиот Гетсби“: Овој пат во анимирана верзија

Поврзани вести

ВОЗНЕМИРУВАЧКА СОДРЖИНА I Ловџика на трофеи ја згрози јавноста: На денот на заљубените позираше со убиена жирафа

И.И.

„Twitter“ наскоро со нова опција: Ќе се наплаќаат ексклузивни содржини

Слободен Печат

Дали Меган Маркл навистина го откри полот на бебето со овој детаљ?

Слободен Печат

Руски психотерапевт советува како до подобар, посреќен и поисполнет живот

Слободен Печат

Кралицата Летиција им пркоси на модните правила: Трет пат се појавува во ист стајлинг

Слободен Печат

Бредли Купер и Ирина Шајк по скоро две години видени повторно заедно

Слободен Печат

Остави Коментар