24.8 C
Скопје

Џорџ Клуни наполни 60 години: Подобро тоа отколку да си мртов!

Еден од најголемите холивудски заводници, Џорџ Клуни, денес наполни 60 години. Неколку дена пред неговиот роденден, во интервју за „Entertainment Tonight“, тој изјавил дека нема да има ништо од прославата на роденденот.

Судејќи според неговата изјава, тој не е воодушевен што ќе зачекори во седмата деценија од својот живот.

„Што се однесува до мојот 60-ти роденден, слушај, не сум возбуден за тоа, но тоа е подобро отколку да си мртов“, изјавил Клуни.

Во продолжение на разговорот, тој зборува за тоа како ги учи своите близнаци за вредностите на хуманитарната работа.

„Тие се уште немаат ниту четири години, па затоа не го разбираат тоа. Моите деца секогаш, кога земаат играчка, велат „Ова е за сиромашни луѓе“. Им велам Ајде да ја ставиме во корпа и да го однесеме на сиромашните. И тогаш на нивните лица гледам дека се шокирани од таа реалност“, рече актерот.

Тој исто така изјавил дека неговите родители му ја всадиле важноста на хуманитарната работа учејќи го дека најважно во животот е да им се спротивставува на луѓето кои се на власт и да им помагаат на луѓето кои не се на власт.

Поврзани вести

ФОТО | Модниот избор на Ирина Шајк: Совршен изглед за долгите топли денови

Слободен печат

ФОТО: Дамиано сака да ги бакнува момците од бендот, а неговата девојка ја привлекуваат и жени: Џорџа Солери искрено за својата сексуалност

Слободен печат

Фановите загрижени: Харисон Форд се повредил за време на снимањето на петтото продолжение на филмот„Индијана Џонс“

Слободен печат

Истражување: Зошто е точна изреката „кој рано рани, две среќи граби“?

Слободен Печат

Автокино проекции во Неготино, Кавадарци и Демир Хисар: Романтичен викенд со „Ах, љубов моја“

Слободен печат

ФОТО: Земји во кое жените со вишок килограми и облините симбилозираат убавина и добар живот

Слободен печат

Остави Коментар