Џорџ и Амал Клуни ги запознале принцот Хари и Меган Маркл на самата кралска венчавка

Приказната, која ја пренесуваат светските медиуми, звучи толку бизарно што дури и кај оние на кои Џорџ Клуни не им е меѓу омилените холивудски ѕвезди ќе помислат дека тоа е негова врвна актерска изведба.

На кралската венчавка на принцот Хари и Меган Маркл во мај 2018 година присуствуваа милиони луѓе ширум светот, а во тесниот круг на гости кои присуствуваа на церемонијата имаше неколку светски ѕвезди.

Фото:Профимедиа

Војводата и војвотката од Сасекс ги поканија Бекамови и Кара Делевињ на венчавката, а првиот танц беше танцуван по нумера во договор со диџејот Идрис Елба. Една од гостите, англиската актерка Кери Мулиган, според списанието „Мари Клер“ открила дека тој ден во тоалетот кружела бизарна гласина за тоа како еден познат пар кој присуствува на свадбата воопшто не ги познава младенците.

Прочитајте и...  Тина Тарнер - Кралицата на рокенролот наполни 81 година
Фото:Профимедиа

На влезот во капелата Св. Џорџ во замокот Виндзор, каде се венчаа Хари и Меган, се снимени Џорџ и Амал Клуни, а според еден извор, тие биле двајцата не се ни пријатели на кралскиот пар.

Новинарката Рејчел Џонсон вели дека кружела приказна за тоа како Каролин Бартоломеј, поранешна цимерка на принцезата Дајана, додека чекала на свадбената служба во капелата, се свртела кон парот со прашање за тоа како ги познаваат Хари или Меган.

„Не ги знаеме“, бил одговорот кој таа го добила со ведар глас, што, без разлика дали е изговорено од Џорџ или Амал, тешко е да се поверува дека не се работи за врвна глума или добра шега.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Зошто се расплака Дуа Липа?

Поврзани вести

Никој не ја препозна Ријана: Го покри цело лице, но тетоважите ја издадоа!

Слободен Печат

Немате 500 евра во џеб, а носите брендирана облека: Марија Шерифовиќ без влакна на јазикот!

Слободен Печат

ВИДЕО+ФОТО: Бодибилдер се ожени со секс кукла – Се запознале во бар, а после 8 месеци „врска“ ја запросил

Слободен Печат

ФОТО: Уна Чолиќ, Миа Бјелогрлиќ, Ела Дворник… Погледнете какви ќерки имаат познатите личности од Балканот

Слободен печат

ФОТО: Тамара Тодевска стави нова тетоважа, овојпат не е стих од химната…

Ирена Трајкова

ВИДЕО: Зошто се расплака Дуа Липа?

Слободен Печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian