Џордан дозволи да има сè во „Последниот танц“, но забрани само една работа

Седмата и осмата епизода од документарниот филм „Последниот танц“ ќе се емитуваат утре наутро по европско време и се очекува да се крене најголема прашина досега поради тоа што ќе биде прикажано, но во целиот серијал само една работа ќе се сокрие, домот во кој живее Мајкл Џордан.

„Последниот танц“ во кој се зборува за шампионската генерација на Чикаго булс и Мајкл Џордан крена голема прашина со досегашните шест епизоди кои се емитуваа на ЕСПН телевизијата.

Интересно е што секоја епизода пред да се емотува мора да добие зелено светло од Мајкл Џордан, а според виденото во досегашните шест епизоди и најавата за наредните, седмата и осмата, се очекува да кренат најголема прашина.

Џордан одобри да се прикажат многу детали со кои се оцрнува и самиот тој, не како играч туку повеќе како личност, а неговиот агент Дејвид Фалк неодамна изјави дека е изненаден што дозволил да се појават одредени моменти во седмата и осмата епизода кои ќе предизвикаат голема бура во јавноста.

Прочитајте и...  Лацио му ја предаде титулата на Јувентус (ВИДЕО)

Сепак, Мајкл Џордан инсистираше една работа да не се појавува во документарниот филм, да не го снимаат неговиот дом во Флорида.

Луксузниот дом на Џордан во Флорида има 8.500 метри квадратни и се сместен во ресорт на голф клуб и има 11 спални соби, а едно цело крило од куќата е претворено во кошаркарски терен со теретана. Џордан едноставно не сакал гледачите да видат во каков луксуз живее и поради тоа инсистирал да биде интервјуиран на други локации.

Досега Џордан беше сниман на три локации но ниту еден не беше од актуелниот дом во Јупитер, Флорида.

– Постојат некои работи за кои Џордан сакаше да останат приватни. Едноставно не сакаше гледачите да бидат се и тоа го почитував – изјави Џејсон Херир, режисерот на „Последниот танц“.

Прочитајте и...  Шанса за Барселона, за три дена цената на Лаутаро падна за 21 милион евра

Едната од трите куќи на кои беше сниман Мајкл Џордан беше изнајмена од ЕСПН телевизијата, а преостанатите две се во сопственост на „пријател на продукцијата“.

– Барав места кои изгледаа како Џордан да може да живее во нив. Знаев како излега неговиот дом и што сака, па баран нешто слично и мислам дека успеав во тоа – објаснува Херир.

Прочитај повеќе

Пеналите го спасија Јувентус против неверојатната Аталанта

Слободен печат

Сити пукна „петарда“ и во Брајтон

Слободен печат

Поразот од Сасуоло ги зовре страстите: Тепачка во соблекувалната на Лацио

Слободен печат

Роналдо и Зидан повторно со ист клуб: Француски великан се подготвува за сензационален трансфер

Слободен печат

Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Слободен печат

Шефилд му направи услуга на Јунајтед, со посед на топката од 24% му даде три „парчиња“ на Челси

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ФФМ: Клубовите од вторите и третата лига нема да плаќаат котизација

Слободен печат

Лацио му ја предаде титулата на Јувентус (ВИДЕО)

Слободен печат

Фудбалот се враќа дома: Англичаните имаат неверојатна генерација која може да доминира наредната деценија

Слободен печат

Поранешната репрезентативка Гивенс замина во пензија, ќе стане тренер

Слободен печат

Ригорозни казни за прекршување на карантинот во Формула 1: Затвор или 15.000 евра

Слободен печат

Шанса за Барселона, за три дена цената на Лаутаро падна за 21 милион евра

Слободен печат