Џонсон: Апсолутно сум уверен дека кралското семејство ќе ги реши проблемите

Џонсон за Би-Би-Си кажа дека е голем фан на кралицата и кралското семејство, кое го нарече „ фантастична предност за нашата земја”, пренесоа британските медиуми.

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска изјави дека не се сомнева дека кралското семејство ќе ги реши проблемите што ги има, откако вчера кралицата Елизабета Втора му даде благослов на принцот Хари и на неговата сопруга Меган Меркл да се повлечат од вишите кралски должности.

Џонсон за Би-Би-Си кажа дека е голем фан на кралицата и кралското семејство, кое го нарече „ фантастична предност за нашата земја”, пренесоа британските медиуми.

– Апсолутно сум уверен дека ова ќе се реши и веројатно ќе може полесно да се реши без било какви мои посебни коментари – рече Џонсон.

Британската кралица вчера соопшти дека се согласила со желбата на принцот Хари и неговата сопруга да водат независен живот и дека на кризниот состанок бил договорен преоден период во текот на кој војводата и војводтката од Сасекс времето ќе го минуваат и во Канада и во Велика Британија.

Прочитајте и...  Истражување на Тајмс: Тајната на „балканскиот успех против коронавирусот“ и влијанието на бесеже вакцината

Прочитај повеќе

Трамп и Болсонаро разговараа за истражувањата за хидроксихлорокин

Слободен печат

Франција е на петто место по број на смртни случаи во светот

Слободен печат

Индија против наездата на скакулци се бори со дронови и противпожарни возила

Слободен печат

Австрија ќе ги отстрани нацистичките симболи од куќата на Хитлер, еве како ќе ја пренамени

Слободен печат

Се гласа масовно преку пошта во осум сојузни држави и во округот Колумбија

Слободен печат

ОН: Талибанците во Авганистан и натаму се во близок контакт со Ал Каеда

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Агенција за разузнавање: Директорот Еролд Муслиу не е член на ниту една политичка партија

Слободен печат

Путин потврди дека на напад со конвенционално оружје Русија може да одговори со нуклеарно

Слободен печат

Во Италија опаѓа бројот на смртните случаи од Ковид-19

Слободен печат

Тестовите на градоначланикот на Бутел се негативни на ковид-19

Слободен печат

Османи: Секој треба да си го штити својот праг за да не влезе вирусот во неговиот дом

Слободен печат

Истражување на Тајмс: Тајната на „балканскиот успех против коронавирусот“ и влијанието на бесеже вакцината

Слободен печат