ЏИХАДИСТИТЕ СРАМНЕТИ СО ЗЕМЈА: Американците фрлија 40 тони бомби на остров во Ирак (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиПланета

ЏИХАДИСТИТЕ СРАМНЕТИ СО ЗЕМЈА: Американците фрлија 40 тони бомби на остров во Ирак (ВИДЕО)

Американците го бомбардираа островот со речиси 40 тони ласерски наведувани бомби.

Американското воено воздухопловство го бомбардираше островот Канус , кој важи за упориште на џихадистите од Исламската држава.

Американците го бомбардираа островот со речиси 40 тони ласерски наведувани бомби.

Американските воени авиони  Ф-15 и Ф-35, наводно, го бомбардирале „островот заразен со ИСИС“ среде реката Тигар во Ирак.

„Еве како изгледа кога авионите Ф-15 и Ф-35 фрлаат 36.000 килограми бомби на островот заразен од Даеш“, напиша полковникот Мајлс Б. Кагинс на Твитер со објавени снимки од бомбардирањето.

Според првичните информации, нема преживеани.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close