Џиџи и Мила носат македонски имиња: Кои ѕвезди ги сменија имињата? - Слободен печат
ЕспресоСлободна ТВШоу биз

Џиџи и Мила носат македонски имиња: Кои ѕвезди ги сменија имињата?

Погледнете го видеото и откријте ги вистинските имиња на некои од најголемите светски ѕвезди.

Некои познати личности ги смениле своите имиња поради своите кариери.

Кејти Пери го направила тоа за да не се поклопи со Кејт Хадсон, а Џиџи Хадид сметала дека прекарот кој ѝ го дала мајка ѝ е позвучен за нејзината кариера како модел.

Погледнете го видеото и откријте ги вистинските имиња на некои од најголемите светски ѕвезди:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Слични артикли

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close