Џиџи Хадид и Зејн Малик станаа родители: Нашето девојче веќе го смени нашиот свет

Пејачот Зејн Малик и американскиот модел Џиџи Хадид станаа родители на здраво и убаво девојче.

Зејн (27) на социјалните мрежи сподели црно-бела фотографија од малечкото раче на девојчето кое го држи неговиот прст.

„Љубовта што ја чувствувам кон овој мал човек е неописива“, напиша Зејн.

Првата фотографија споделена од Зејн / Instagram

„Нашето девојче е овде, здраво и убаво. Ако треба да опишам како се чувствувам сега, тоа би било невозможна задача“, додаде Зејн.

Instagram

Џиџи Хадид (25) потврди дека е бремена во април, кога се појави на „Tonight Show Starrin Jimmy Fallon“. Таа во шоуто на Џими изјави дека таа и Малик се „среќни и благодарни за целата поддршка“. Џиџи и Зејн се заедно од 2015 година.

Прочитајте и...  Јутјубер за 24 часа изеде 10.000 калории и исто толку потроши: Ова е најмачниот предизвик што сум го направил!

„Нашето девојче се роди викендов и веќе го смени нашиот свет. Многу љубов.“, напиша Џиџи.

Првата фотографија споделена од Џиџи / Instagram

На почетокот на оваа недела, таткото на Хадид, Мохамед изјави дека „трпеливо чека“ да пристигне бебето. Дој додаде и дека „дедо е тука и чека да те запознае“, не криејќи ја возбудата.

Пријателите, семејството и обожавателите на двојката им испраќаат пораки и ја споделуваат радосната вест за новороденчето.

Instagram

Поврзани вести

ВИДЕО| Џенифер Лопез и Малума на Американските музички награди: Танчерите со маски, а тие посекси од кога било!

Слободен Печат

ФОТО| Најпосакуваниот актер на светот во доброволна акција: Бред Пит ја покажа хуманоста на дело

Слободен печат

Интервју со шеф Дејан Карапеев: Готвењето не се учи на интернет, туку во вашите кујни

Кристина Апостолова

Зошто понеделникот секогаш ни е толку тежок?

Слободен печат

Вкусови што се памтат: Грчка кујна – Галотопита (РЕЦЕПТ)

Слободен Печат

Ново истражување: Колку се заразни асимптоматските случаи на коронавирус?

Слободен Печат

Остави Коментар