Џесика Симпсон за својот 40-ти роденден ја покажа неверојатната трансформација преку фотографии!

Пејачката Џесика Симпсон за својот 40-ти роденден намали 50 килограми и се фотографираше покажувајќи ја својата фит форма.

Таа на Инстаграм објави неколку фотографии на кои ја покажа неверојатната трансформација до која дојде после раѓањето на третото дете. Џесика тренирала со тренерот на славните Харлеј Пастернак и започнала да внимава на исхраната. Резултатите се видливи. Џесика е во одлична форма и никогаш не изгледала подобро.

инстаграм

Промената ја започнала со редовни прошетки. На ден правела и до 14 илјади чекори. После тоа започнала да тренира и по 3 пати неделно. Прво се загревала со кардио вежби од 5 до 10 минути, 20 до 30 минути правела вежби за отпор и флексибилност, а на крајот имала 5 до 10 минути ладење со кардио вежби.

Прочитајте и...  Забележана интересна промена кај Меган Маркл: Ова е новата омилена боја на војвотката која испраќа силна порака! (ВИДЕО)
инстаграм

Симпсон јадела три оброци во текот на денот полни со протеини, влакна и масти, но и не пиела алкохол.

Режимот под кој таа подлегнала бил многу рестриктивен и радикален, но дал и одлични резултати. Сега пред Џесика е најважниот дел од работата, а тоа е да ја оддржува својата форма.

Прочитај повеќе

Билките и фенг шуи: Некои ни носат среќа, други богатство, трети љубов…

Слободен печат

Што сè може да ја оштети вашата коса, а не сте свесни за тоа

Слободен печат

Која е разликата меѓу парфем, тоалетна и колонска вода?

Слободен печат

Многумина велат дека не успеала да го преболи Винсент Касел: Моника Белучи откри како изгледал нивниот брачен живот

Слободен печат

За што се можете да го употребите шампонот за коса?

Слободен печат

„Смета дека парите може подобро да се потрошат“ – Принцот Вилијам не дозволува семејството финансиски да му помага на Хари!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Најуникатниот рибен ресторан на светот (ВИДЕО)

Слободен печат

Танди Њутн го прокоментира односот со Ток Круз: Беше доминантен и се плашев од него на снимањата

Слободен печат

Домаќински муабети: Трикови кои мора да ги знае секоја домаќинка – Како правилно да ја солиме храната?

Слободен печат

Доколку му го правите ова на средството за дезинфекција, тоа станува неефикасно и залудно го користите!

Слободен печат

Хороскоп за 12 јули, недела – Одмарајте и релаксирајте се, сите обврски може да почекаат до утре

Слободен печат

Северина во мини фустан ја „заскокотка“ фантазијата на фановите! (ФОТО)

Слободен Печат