1 C
Скопје

Џесика Алба откри дека ги шпиунирала своите деца преку скриени камери

Холивудската актерка Џесика Алба е мајка на три деца, ќерките Онор Мари, Хевер Гарнер и синот Хејс.

Како и секоја мајка, така и холивудската актерка се обидува ништо да не им недостанува на нејзините деца, но со оваа нејзина изјава ги зачуди своите обожаватели.

Актерката изјави дека се обидува постојано да ги контролира нејзините деца. Таа инсталирала камери во сите детски соби за да ги следи како напредуваат со нивното учење, имајќи го предвид фактот дека поради пандемијата на коронавирусот и нејзините деца следат „онлајн“ настава.

Profimedia
Profimedia

Секако дека ги опоменувам ако не обраќаат внимание на она што наставникот им го кажува! Имам свои скриени камери преку кои можам да видам дали се фокусирани или се шегуваат. Ако случајно се испокараат, можам да го премотам видеото за да проверам кој почнал прв“, гордо објасни Алба.

Прочитајте и...  ВИДЕО+ФОТО | Атиџе запеа со младата и талентирана Дени Жерновска
Instagram
Instagram

Таа воедно откри дека нејзините деца не знаеле со што се занимава нивната мајка до пред неколку години.

Се сеќавам кога Онор беше прво одделение, еден ден се врати дома целата тажна и ме праша: „Зошто не ми рече дека си славна личност?“. Таа се чувствуваше изневерена затоа што не знаеше што работам, а една соученичка и донела списание на кое сум на насловна страна. На Онор не и беше јасно што бара нејзината мајка во веникот“, се потсети актерката низ смеа.

Instagram
Instagram

Алба вели дека и двете ќерки долго време мислеле дека нивната мајка работи за еколошки одобрена компанија за козметика „The Honest Company“, која ја основала, а нејзиниот син Хејс има само три години, па очигледно и не размислува за нејзината професија.

Прочитајте и...  Д-р Биљана Божиновска, специјалист по радиологија: Компјутерската томографија на белите дробови наспроти ковид-19

 

Поврзани вести

Дневен хороскоп за 5 март: Дајте си малку време

Слободен Печат

Виц на денот: Ручек

Слободен печат

На денешен ден – 5 март

Слободен Печат

Исповед на Холи Медисон, поранешна зајачица на „Плејбој“: Му бевме бели робинки на Хју Хефнер

Слободен Печат

Ева Мендес призна дека поради мајчинството го занемарила изгледот

Слободен печат

Предности на сокот од јаболка: Поволно делува при проблеми со црниот дроб и бешиката

Слободен печат

Остави Коментар