2 C
Скопје

Џенифер Лопез со солзи во очите влезе во 2021 година

Латино дивата Џенифер Лопез настапи на „Тајмс сквер“ во Њујорк на дочекот на новата 2021 година.

„Годината ја започнав со најголемиот настап на мојот живот кога со Шакира одржавме концерт на Супер боул. Имаше илјадници луѓе. Сепак, вечерва работите се малку поинакви и тоа е во ред. Ако оваа година нѐ научи на нешто, тоа е да бидеме благодарни на сѐ што имаме и да го цениме секој момент“, рече пејачката.

„Изгубивме премногу. Премногу за да го земеме моментот здраво за готово. Вечерва ќе продолжиме со животот и ќе продолжиме да сонуваме“, со солзи во очите зборуваше емотивната Лопез.

Instagram

„Успеавме, 2020 година е готова“, рече Џенифер.

На новогодишниот настап Џенифер дошла со метро, а сето тоа го објави на инстаграм-профилот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Поради пандемијата, плоштадот во Њујорк беше скоро празен, но преносот во живо беше достапен за сите.

Прочитајте и...  ФОТО | Моќниот Корлеоне го стасале годините: Ал Пачино низ улиците на Беверли Хилс едвај препознатлив

Настапот на Џеј Ло од најлудата ноќ во годината, може да го погледнете во продолжение:

Поврзани вести

Исповед на Холи Медисон, поранешна зајачица на „Плејбој“: Му бевме бели робинки на Хју Хефнер

Слободен Печат

Ева Мендес призна дека поради мајчинството го занемарила изгледот

Слободен печат

Предности на сокот од јаболка: Поволно делува при проблеми со црниот дроб и бешиката

Слободен печат

ФОТО | Моќниот Корлеоне го стасале годините: Ал Пачино низ улиците на Беверли Хилс едвај препознатлив

Слободен печат

Заштедете време: Еве зошто кујната секогаш ви е полна со валкани садови

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | Вистинската љубов е уште посилна во тешките времиња: Прекрасни фотографии од венчавката на двајца бездомници

Слободен печат

Остави Коментар