2 C
Скопје

Џенифер Лопез се обрати на шпански јазик за време на инаугурацијата: Ги расплака обожавателите

Џенифер Лопез вчера настапуваше на инаугурацијата на Џо Бајден изведувајќи ги патриотските песни „This Land Is Your Land“ и „America the Beautiful“. Но, во еден момент додаде стих од нејзината песна „Let’s get loud“ и на крајпт се обрати и на шпански јазик.

Една неделива нација пред Бога,  слобода и правда за сите“, кажа Лопез, рецитирајќи дел од свечената заклетва на САД.

Profimedia
Profimedia

Лопез потекнува од Порто Рико, има неколку албуми на шпански, па ова не е прв пат да запее  на својот јазик.

Пејачката расплака голем број латиноамериканци кои своите реакции ги споделија на социјалната мрежа „Твитер“. Многу обожаватели на беа горди што Лопез за момент си дозволи да се тргне од официјалната форма на настанот.

Прочитајте и...  Кина со правна борба против „импулсивните“ разводи: Не важи истиот закон за жените и мажите
Instagram
Instagram

Ја гледавме инаугурацијата и одеднаш Џеј Ло почна да зборува на шпански. Еден од учениците во мојот клас почна да вика: – Знам што рече!!! Ова е причината зошто е важна репрезентацијата“, напиша еден наставник.

Profimedia
Profimedia

Не можам да ги запрам солзите“, напиша друг нејзин обожавател.

Поврзани вести

Исповед на Холи Медисон, поранешна зајачица на „Плејбој“: Му бевме бели робинки на Хју Хефнер

Слободен Печат

Ева Мендес призна дека поради мајчинството го занемарила изгледот

Слободен печат

Предности на сокот од јаболка: Поволно делува при проблеми со црниот дроб и бешиката

Слободен печат

ФОТО | Моќниот Корлеоне го стасале годините: Ал Пачино низ улиците на Беверли Хилс едвај препознатлив

Слободен печат

Заштедете време: Еве зошто кујната секогаш ви е полна со валкани садови

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | Вистинската љубов е уште посилна во тешките времиња: Прекрасни фотографии од венчавката на двајца бездомници

Слободен печат

Остави Коментар