Џенифер Лопез ќе биде газдарица на бејзбол-тим!

Џеифер Лопез и нејзиниот партнер Алекс Родригез ги разгледуваат опциите да го купат бејзбол- тимот Њујорк метс, вреден околу 1,65 милијарди долари.

Првиот обид на парот да го преземе тимот пропадна претходно месецов, но како што пишуваат американските медиуми, Џеј Ло и Алекс не се откажуваат од својата намера.

Сопственици на тимот сега се Фред и Џеф Вилпон, но наводно тие се заинтересирани за продажба бидејќи се загрижени како на финансиите ќе се одрази кризата предизвикана со коронавирусот.

Наводно и пред пандемијата франшизата неколку сезони по ред работела со загуба.

Прочитајте и...  Сопругата на Хју Џекмен одговори на гласините дека актерот е хомосексуалец: Оддамна го знам тоа за него!

Прочитај повеќе

Маж ја запроси својата девојка, но наместо одговор се здоби со мала незгода (ВИДЕО)

Слободен Печат

Една од најубавите македонски манекенки позира топлес! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како да познаете дека некој кокетира со вас? Овие три изрази на лицето го откриваат тоа!

Слободен Печат

Сопругата на Хју Џекмен одговори на гласините дека актерот е хомосексуалец: Оддамна го знам тоа за него!

Слободен Печат

Српската пејачка вози 200 километри на час и „мува не ја лази“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Не ви препорачуваме да се задевате со нив – Трите најодмаздољубиви хороскопски знаци

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Бојан и Марија од „Ај Кју“ ја напуштија Македонија! (ФОТО)

Слободен Печат

Пејачката Ана Николиќ „случајно“ го покажа задникот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дизни најави продолжение на „Кралот Лав“

Слободен печат

Зошто луѓето не ве сакаат? Водолиите заведуваат, Вагите се пресметливи, а овој знак е најголемото злопамтило во зодијакот!

Слободен Печат

Научниците открија: Пиењето кафе може да помогне во лечењето на ракот на дебелото црево!

Слободен Печат

Намирници кои треба да ги конзумирате доколку сакате вашите нокти да се совршено здрави и цврсти!

Слободен Печат