Џенифер Лопез ја повтори „катастрофалната грешка“ од минатата година! (ФОТО)

Нова година, ново промашување, а за се е криво ова парче облека!

Пред неколку дена пејачката и актерка, беше забележана во фармерки кои на друштвените мрежи беа прогласени за најгрдиот модел на светот, но вчера таа облекла уште полоши.

Објективно, шик модна комбинација, реално – модно промашување!

Така може да се опише несекојдневниот спој во кој Џеј Ло е видена во првиот ден од 2020 година, додека со децата ужива во шопингот.

Славната пејачка со својата ќерка Ема и двете ќерки на својот вереник Алекс Родригез, шеташе низ продавниците во Лос Анџелес во бела маица врзана така за да го покажува нејзиниот совршено тониран стомак, а ја комбинирала со струкиран црн блејзер и панталони со светол тексас. Додадете на тоа и тренди чевли и ќе имате феноменален изглед, би помислиле. Меѓутоа, нејзиниот избор на фармерки ја направи оваа комбинација модна катастрофа, пишуваат модните портали.

Џенифер всушност, со себе земала широки „торба“ панталони, за кое е познато дека не ѝ стојат најдобро, со оглед на тоа дека пејачката не е многу висока. Затоа овие модели визуелно ѝ ја скратуваат фигурата, а покрај тоа се работи за модно парче кое не е претерано атрактивно, туку изгледа како нешто што на Лопез и останала во шкафот уште пред неколку сезони, велат критичарите.

View this post on Instagram

@jlo 😎😍 #jlo #jenniferlopez #jlovers

A post shared by Jenny 🇸🇻 (@jloxjenny) on

Прочитајте и...  Детаљ број еден за ова лето: Најженствениот моден додаток! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат