19 C
Скопје

Џенифер Лопез им го честита роденденот на нејзините деца: „13 години откако ги носев во рацете сред снежна бура“

Американската поп-пејачка Џенифер Лопез (51) на социјалните мрежи објави видео во кое позира со своите деца, а по тој повод објави многу емотивен опис, со цел да им го честита роденденот.

Имено, на видеото се гледа како Џенифер лежи на кревет со своите деца и им кажува колку е горда на нив.


Моите прекрасни бебиња денес се тинејџери! О Боже ! Не ми се верува дека поминаа 13 години откако двајцата ги носев дома во рацете среде снежна бура. Од таа снежна бура излегоа два совршени кокоси кои го преобликуваа мојот живот и ме научија на вистинското значење на љубовта, напиша таа во описот на објавата на латино дивата.

Прочитајте и...  ВИДЕО | Андоновиќ: Северен поток 2 на удар на европските санкции

Џенифер од 10-годишниот брак со пејачот Марк Ентони (52) има близнаци – ќерката Ема Марибел Муниз и синот Максимилијан Давид Муниз, кои  од вчера, 22 февруари, се тинејџери си полни 13 години.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)


На видеото, Џеј Ло нема шминка и лежи во разнобоен фустан додека нејзините деца појадуваат.

Од денот на нивното раѓање трае најмагичното патување полно со авантура и радост. Утрово чувствувам толку многу емоции … Денес сум многу емотивна … Толку горда и среќна, а срцето ми е скршено што не можам да го „замрзнам“ времето. За моите две грижливи, чувствителни и посебни души за кои знам дека ќе го променат и преуредат светот на нивните многу уникатни начини, вашата мајка ве сака засекогаш, напиша Џенифер под објавата.

Прочитајте и...  Овошје кое го поттикнува намалувањето на тежината

Поврзани вести

Властите во САД бараат забрана за насилни видео игри како „Grand Theft Auto“

Слободен Печат

Депардје по обвинувањето за силување се брани: Нема доказ, јас сум невин и немам од што да се плашам

Слободен Печат

Гордон Ремзи потврди загуба од 57 милиони фунти поради пандемијата

Слободен Печат

По прележан ковид-19, 91 отсто помал ризик од зараза во наредните седум месеци

Слободен печат

ВИДЕО | Били Ајлиш: „Ми беше тешко да го гледам документарец за мојот живот“

Слободен печат

ВИДЕО | Мадона: „23 години од песната Frozen“

Слободен печат

Остави Коментар