7 C
Скопје

Џенифер Лопез ги остави обожавателите без здив: Латино дивата изненадува со својот изглед во шестата деценија! (ФОТО)

Таа е една од најсексапилните жени на светот и плени со своите движења, фигура, атрибути и едноставно убав изглед. Со годините изгледа подобро, а милиони се согласуваат дека кога Џенифер Лопез ќе се соблече во костим за капење, остава малку на фантазијата.

Во моментот кога Џенифер Лопез се соблекува во бикини, сè застанува. Оваа американска пејачка со латино корени, која со години се наоѓа на списокот на најубави жени во светот, сега покажа беспрекорна фигура во розово бикини на плажа, а многумина едноставно го задржаа здивот од погледот.

Нејзината фигура, добро познатите атрибути и задник, на кои е особено горда, излегоа во прв план.

Беспрекорната линија е нешто со што може да се пофали оваа 51-годишна девојка, сето тоа благодарение на нејзината добро воспоставена рутина за фитнес од која не се откажува ниту еден ден во неделата. Внимателно вежба и е редовен гостин во теретана, особено последните години, бидејќи е во врска со атлетичарот и пензиониран бејзбол играч Алекс Родригез.

„Уживам во последните моменти од летото“, изјави згодната пејачка и актерка, а над милион и пол луѓе ѝ дадоа до знаење дека неизмерно им се допаѓа оваа сцена.

Инаку, Џенифер Лопез била атлетска sвезда во средно училиште. „Отсекогаш сум била одлична на гимнастика и освојував медали, трофеи во атлетика и во софтбол“, рекла таа. Во нејзината биографија се наведува дека се натпреварувала и на национално ниво, а нејзината љубов кон вежбањето ѝ дозволила да има извајано тело и во педесеттите години.

Прочитајте и...  Сумата ги надмина очекувањата: Пиштолот на Шон Конери од „Џејмс Бонд“ продаден на аукција

Поврзани вести

ФОТО|Маж во брак со две жени: Ќе се потрудам двете да останат бремени во исто време

Слободен печат

ВИДЕО: Хју Грант призна која колешка најмногу ја обожава и ѝ пишува долги пораки

Слободен печат

ФОТО| Сакаат нивната ќеркичка да ги гледа заедно: Ирина и Бредли на чекор до смирување?

Слободен печат

ФОТО+ВИДЕО| Како би изгледал Дејвид Бекам на 70 години: Овој негов изглед носи силна порака!

Слободен печат

ФОТО| Тој има 23, таа 76 години и снимаат порно-филмови: Покажавме сè!

Слободен печат

Вистината зад фотографијата на принцезата со мустаќи и приказната дека поради неа биле извршени 13 самоубиства

Слободен печат

Остави Коментар