Џеј Ло била бездомник и купувала по парче пица на ден, денес живее во свила и кадифе, а минатото никогаш не го заборави (ФОТО)

Популарната убавица не е родена во богато семејство, а немаштијата ја направила посилна и никогаш не се откажувала од своите идеи и планови.

EPA/ANDREW GOMBERT00000402162957

Преубавата Џенифер Лопез денес има милиони, Оскари и слава за која некогаш сонувала.

Родена е во 1969 година во Бронкс, предградие на Њујорк, нејзините родители се Порториканци, а својата приврзаност кон мајка си секогаш јавно ја нагласувала.

Profimedia

Детството го поминала во мал стан и во не баш завидна финансиска ситуација.

Кога завршила средно училиште се нашла на голема раскрсница и пред голема одлука. Нејзината мајка сакала да се запише на колеџ, додека Џенифер имала сосема друг план.

EPA/JUSTIN LANE

„Не сакав понатаму да продолжам со школувањето, сакав да танцувам и тоа е сè“.

Прочитајте и...  Веднаш ќе го реши вашиот проблем - Елиминирајте го лошиот здив со овој едноставен трик

Кога на родителите им соопштила дека сака да стане актерка и танчерка, од нив не добила поддршка каква што очекувала.

EPA-EFE/JUSTIN LANE

Во тие моменти со мајка ѝ не била во најдобри односи, но денес вели дека ѝ е многу благодарна за сè.

„Мислев дека ќе покаже сочувство. Наместо тоа, ми рече „Немој никогаш веќе да ми се јавуваш кога плачеш. Сакаше да бидеш во оваа работа, тогаш подобро е да станеш посилна. И станав посилна.“, се присетува пејачката.

EPA-EFE/NINA PROMMER

„Се случи да ме чини одлуката да го одберам својот сон. Едно време живеев речиси како бездомник. Спиев на троседот во студиото за танц, но трудот вредеше“.

EPA/NINA PROMMER

Кога наполнила 21 година се преселила во Лос Анџелес за да си ги исполни соништата. Живеела со неколку цимери во еден стан, не баш во добри услови, но вели дека за тој период ја врзуваат најубавите спомени.

Прочитајте и...  Секси хороскоп: Овенот не знае за предиграта, Бикот е секогаш подготвен за секс
EPA/MIKE NELSON

„Се сеќавам дека имав толку пари колку да си купам само парче пица на ден“.

EPA-EFE/ETIENNE LAURENT

Поминале неколку години додека не ја добила првата поголема работа, а по неа, улогите се нижеле и Џенифер успеа да си го исполни својот најголем сон.

EPA/MIKE NELSON

Прочитај повеќе

Истражувања на Антарктикот покажуваат: Изолацијата го менува вашиот мозок

Слободен Печат

Хороскоп за 28 септември – Играјте со отворени карти, среќата двојно ќе ви се насмевне!

Слободен печат

Виц на денот: Грешка

Слободен печат

На фустанот и се оцртаа сите коски од телото – Кендал Џенер со загрижувачки изглед, сите се прашуваат дали е болна (ФОТО)

Слободен печат

Здрави и корисни – Грицкајте семки доколку не можете да спиете

Слободен печат

Секси хороскоп: Овенот не знае за предиграта, Бикот е секогаш подготвен за секс

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Јапонската актерка од хорор филмот „Ring“ пронајдена мртва во домот

Слободен печат

Верувал дека душите на мртви Индијанци влегле во него, бил голем заводник, требал да стане филмаџија, но судбина му била музичката сцена!

Слободен печат

Деми Мур се уште влече трауми од „валканите нешта“ на кои ја принудувал поранешниот сопруг Ештон Кучер

Слободен печат

Неуништливата Меги, била прва фотографка на воените фронтови, прва фотографка на „Лајф“ и прв фотограф во светот примен во Советскиот Сојуз

Слободен печат

Здрави и убави – Четири состојки што го отстрануваат целулитот

Слободен печат

Холивудскиот заводник сака само една жена 19 години: Кога таа ќе ме погледне ми се затресуваат колената

Слободен печат