Девојки, ова е за вас: Еве како да се облекувате есенва (ФОТО)

Оваа сезона кожата ќе биде водечки материјал. Од панталони, здолништа, па се до јакни, сите парчиња ќе може да се најдат и во кожена варијанта. Здолништата од овој материјал се многу ефективно парче и доколку добро се искомбинираат со останатата облека, комбинацијата може да изгледа беспрекорно.

Кожените здолништа оваа сезона не се резервирани само за вечерните излегувања. Модните експерти се едногласни: ваквиот модел може да го носите во сите прилика, од прошетка низ град, до деловен состанок.

Со оваа комбинација нема грешка. Миксот од црна и бела секогаш е во тренд.

И моделите од превртена кожа се апсолутен хит. Искомбинирајте ги со џемпер или кошула и веднаш ќе добиете моќен аутфит.

 

View this post on Instagram

 

Wer es noch nicht wissen sollte, am 21.September startet bei uns in München das Oktoberfest, unsere „Wiesn“ und alle Frauen kaufen sich dafür schicke neue Dirndl. Oder Lederhosn, wenn sie jung sind und schöne Beine haben. Eine fantastische „Alternative“ zur ostentativen Tracht ist die Kollektion von Anna von Schilcher @federrock . Das sind hochluxuriöse, nachhaltig in Bayern hergestellte Röcke und Shorts aus heimischem Hirschleder. Ein Traum zum tragen. Stilvoll. Fein. Fesch, aber nicht Fasching, das Oktoberfest erinnert seit ein paar Jahren immer mehr an den Kölner Karneval, leider, aber there is Hope, wie gesagt: #federrock ! Anprobieren mal beim Stadtbummel in München bei @Lodenfrey – wo es übrigens auch unsere Glamometer Hoodies gibt, die: Überraschung…exakt zum dunklen Hirschleder passen! . . Werbung. . #lederhosn #hirschlederhose #hirschlederrock @federrock . #midiskirt #tracht #trachtenmode #wiesn2019 #oktoberfest2019 #wiesncountdown #leatherskirt #federrock #nettiweber #lodenfrey #trachten #luxustracht #ootd

A post shared by Annette Weber (@nettiweber) on

Бидете смели и одлучете се за здолниште во интензивна или бела боја.

За одење на кафе со пријателката, одберете пократок модел во интензивна боја и искомбинирајте го со полежерни парчиња. Резултатот е феноменален.

Прочитајте и...  Неверојатна атлетичарка која ќе ве воодушеви со нејзината еластичност и сила! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Четири показатели дека имате вишок отрови во организмот

Слободен печат

Дневен хороскоп за 15 јули: Сензуалност ќе биде она што ќе ви го одбележи денов

Слободен печат

Виц на денот: Професори

Слободен печат

Телото ги разоткрива: 12 чудни симптоми поврзани со високо ниво на стрес

Слободен печат

Антониа Гиговска порасна: Погледнете какви фотки сподели на Инстаграм! (ФОТО)

Слободен печат

Среќните парови ги имаат овие 10 навики: Ако се пронајдете во барем 3, вие сте на вистинскиот пат!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Иако неговиот лик почина во првиот дел, Расел Кроу се надева дека ќе заигра во продолжението на „Гладијатор“

Слободен печат

Италијанскиот милионер и манекенка на магичен начин открија дека чекаат девојче! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

„Deep Purple“ објавија нова песна: Слушнете ја „Nothing at All” (ВИДЕО)

Слободен печат

Откако јавно призна дека го изневерила, Вил Смит реши да ја почасти сопругата

Слободен печат

Детали за смртта на актерката Наја Ривера: „Го спасила синот, но не и себе“

Слободен печат

Нема да ја препознаете: Пејачката и водителка, Бојана си го смени имиџот! (ФОТО)

Васко Спасоски