Девојка злоупотребила туѓи фотгорафии на Инстаграм – Поднесена кривична пријава против неа

Против 20-годишна девојка од селото Гургурница поднесена е кривична пријава за злоупотреба на лични податоци.

Полицијата јави дека во текот на јуни во 2016 година, пријавената, на социјалната мрежа Инстаграм и на апликацијата Снапчат креирала лажни профили со лични податоци на име В. К. (31) од Тетово и на нив објавувала фотографии од В. К. со компромитирачка содржина.

Прочитајте и...  Пресуда за предметот „Транспортер“

Прочитај повеќе

Парична казна за кумановец заради непочитување на самоизолација

Слободен печат

Парични казни за 9 лица од Гостивар – се возеле за време на полициски час

Слободен печат

Стружанец крадец во време на полициски час

Двајца мажи се шетале низ Куманово додека важел полицискиот час

По 3,5 години затвор за Аљими и Гури

Пресуда за предметот „Транспортер“

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Денеска пресуда за „Титаник 3″

Нема лабаво: Кривични пријави за тие што не седат дома

Марина Дамческа

Мајка и нејзините две ќерки приведени за поседување кокаин

Слободен печат

Четири лица обвинети за непостапување според здравствени прописи во Велес

МИА Агенција

Во Кичево шест лица не го почитувале полицискиот час, тие се приведени

Уапсена скопјанка која не го почитувала полицискиот час