9 C
Скопје

Девојка се здоби со тешки повреди откако во неа удри автомобил

На 24.11.2020 во 20,40 часот во Скопје, на бул.„Кочо Рацин“ пред крстосницата со ул.„Мирче Ацев“ патничко моторно возило „шкода фабиа“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Л.Т.(25) од Скопје удрило во пешак А.Б.(20) од Скопје.

По незгодата А.Б. е пренесена во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде и се констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Прочитајте и...  Европол: Трговијата со дрога е најголемата криминална активност во ЕУ

Поврзани вести

109 санкционирани возачи во Скопје

Маж бил застрелан во главата и бил исфрлен од автомобил

Европол: Трговијата со дрога е најголемата криминална активност во ЕУ

Во несреќен случај почина дете на роденденска забава

Манијак се обидел да силува девојче во тоалетот на трговски центар во Белград

Горан Наумовски

Во пожар загинаа две белграѓанки

Остави Коментар