Девојка се обидела да се самоубие фрлајќи се од зграда во Аеродром

Населба Аеродром / Фото: „Слободен печат“/Катерина Стевовска

Доцна попладнево имало обид за самоубиство во скопската населба Аеродром, објави „Локално“.

Според информациите на порталот, 30-годишна девојка се фрлила од петтиот кат од зграда на булеварот „Авној“, го преживеала падот и веднаш била згрижена на КАРИЛ со тешки телесни повреди.

Полицијата врши увид на местото на настанот.

Видео на денот