Девојка од Скопје нападната и киднапирана од момчето и неговите родители

Полиција / Фото: МИА

Девојка од Скопје била нападната и противправно задржана од своето момче и неговите родители, објави МВР.

„На 13.09.2021 во 12:00 часот во Полициската станица Кисела Вода, 55-годишен маж од село Копаница, скопско, пријавил дека неговата ќерка била физички нападната и еден период противправно задржана од 18-годишниот А.С. , со кого била во љубовна врска, и неговите родители Р.С.(46) и С.С.(45), сите од село Ласкарци, скопско. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, соопшти полицијата.

Видео на денот