Девојка која на протестите во Америка беше погодена со гумен куршум во лице, покажа како изгледа! (ВИДЕО)

Зил Сегура, 21 годишна студентка која работи во музичката индустрија, присуствувала на мирните протести во саботата пред полициската управа на округот на Сан Диего.

Сега таа стана вирална откако го сподели своето искуство и покажа како изгледа откако доби гумен куршум во глава.

– Мислам дека сите глумиме дека сме активни. Јас не сакам да се преправам веќе – рекла Сегура за „Инсајдер“ која на протестот била со својата пријателка Зои.

– Работите мораат да се променат и јас сакам да бидам дел од тоа. И јас сум црномуреста и за тоа е важно тоа за мене.

Сегура се присетила на мирниот протест, но по неколку часа полицијата почнала да ги растерува луѓето со солзавец и да ги стрела со гумени куршуми – од кои еден ја погодил неа во уста.

Прочитајте и...  Меган Маркл го напаѓа кралското семејство: Не ме заштитија за време на бременоста!

– Чудно е, имате само неколку секунди за реакција – рекла таа.

– Се завртив да видам дали Зои е со мене – открила.

Таа вели кога се завртела видела полицаец на покривот со кого воспоставила контакт очи во очи и за само 2-3 секунди тој истрелал гумен куршум кон неа.

Погледнете ги последиците:

@bbyzeeleeeveryone’s peaceful except the police …. IF YALL STAND FOR SOMETHING GO OUT AND SHOW US ##georgefloyd ##breonnataylor ##ahmaudarbery ##blm ##JUSTICE♬ original sound – bbyzeelee

Прочитај повеќе

Диета „Маргарет Тачер“: За 4 недели, минус 10 килограми!

Слободен печат

„Со години спиев со неговата сопруга, а тој го знаеше тоа“: Нов скандал во Холивуд! (ФОТО)

Васко Спасоски

Избришавте важен документ? Не е крај, постои начин да го вратите

Слободен печат

Морале да ја разбудат познатата манекенка додека и правеле операција на мозокот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Внимание: Никогаш не оставајте шише со вода во автомобилот! Ова видео ќе ви покаже што може да се случи!

Слободен печат

Саша Ковачевиќ вози „ѕвер“ од 200 илјади евра! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Феноменален десерт: Пита со праски

Слободен печат

Антониа Гиговска напиша емотивна порака: Многу луѓе се среќни кога плачам (ФОТО)

Васко Спасоски

Факти за љубовта кои ни самите не сакаме да ги прифатиме

Слободен Печат

Макс фон Сидов: Екстремно моќно и неверојатно едноставно

Слободен печат

Е, сега си добра! Пластичен хирург си создал совршена жена и веднаш ја запросил! (ФОТО)

Слободен печат

Меган Маркл го напаѓа кралското семејство: Не ме заштитија за време на бременоста!

Слободен печат