Девојчето кое остана исто: На Оливера Балашевиќ годините не ѝ можат ништо (ФОТО)

Сопругата на Ѓорѓе Балашевиќ, Оливера Балашевиќ, во април наполнила 60 години, но изгледа како годините да не ѝ можат ништо. Пред извесно време таа отвори инстаграм-профил на кој сподели неколку фотографии.

На последната фотографија сподели сеќавања од школските денови.

„Учителката објаснуваше дека не успева ни кафе да се напие, а веќе колегите ја викаат да си ги смири учениците, а таа веднаш низ прозорецот ги бара групата момчиња и двете мали тупаници кои косат сè пред себе. И иако тој опис дефинитивно беше малку преувеличен, сепак знаев дека на мајка ми ќе ѝ се допадне“, се присети Оливера.

Фановите на Оливера се воодушевени од нејзиниот изглед и коментираат дека изгледа како девојче.

View this post on Instagram

Sletela na Planetu Internet, hello!!!

A post shared by Olivera Balašević (@olivera.balasevic) on

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат