20.8 C
Скопје

Девојче тешко повредено во сообраќајка во Скопје

Ноќеска во полиција се јавил дежурен лекар од комплексот клиники „Мајка Тереза“ кој пријавил дека кај нив било донесено малолетно женско лице со тешки телесни повреди здобиени во сообраќајна незгода.

Од полициски службеници од СВР Скопје бил извршен разговор со мајката на малолетничката, И.Ч.К.(34) од Скопје, која изјавила дека на улицата „Кримска“ нејзината ќерка како пешак била удрена од едно возило, кое го напуштило местото на незгодата.

Се работи на расчистување на случајот.

Поврзани вести

Санкционирани 83 возачи на автопатот Скопје – Велес поради брзо возење

Слободен печат

Македонски државјанин уапсен во Драч со рекордни 300 килограми кокаин

Слободен печат

Штипјанец пронајден мртов во близина на селото Чардаклија

Слободен печат

Приведен дилер од Битола, пронајдени кокаин и марихуана

Слободен печат

Кривична пријава за жител на село Теарце поради закана кон новинари

Слободен печат

Возач на мопед повреден во сообраќајка во Неготино

Слободен печат

Остави Коментар