ДЕВОЈЧЕ се качило на авион и ИСЧЕЗНАЛО! Било намамено од ПОСТАР МАЖ – Слободен печат
ВестиПланета

ДЕВОЈЧЕ се качило на авион и ИСЧЕЗНАЛО! Било намамено од ПОСТАР МАЖ

Тинејџерката својата авионска карта ја платила со готовина, а нејзините родители не знаат од каде ѝ се толку пари.

Викторија Грабовски (16) во саботата се качила во авион за Њујорк, а во понеделникот утрото стигнала на аеродромот „Хитроу“ во Велика Британија. После тоа ѝ се изгубила трагата.

Девојчето последен пат било во нејзиниот дом во Квинс околу 10 часот во саботата. Кога нејзиниот татко се вратил дома меѓу 12 и 13 часот, нејзе ја немало.

По нејзиното исчезнување родителите на Викторија откриле пораки на кои се гледа дека комуницирала со постар маж во Британија. Комуникацијата ја водела во групен чет.

Тинејџерката својата авионска карта ја платила со готовина, а нејзините родители не знаат од каде ѝ се толку пари. Викторија, која е полска државјанка, патувала со нејзиниот полски пасош.

Британската полиција ја пронашла Викторија два дена откако слетала во Лондон во градот Нотингем. Мажот кој ја намамил во Англија е во притвор, но сè уште не е подигнато обвинение против него, пишува Њујорк дејли њуз.

 

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close